SPOSOBY PONOWNEGO WYKORZYSTANIA STARYCH DRZWI

Bez względu na to, jak trwałe mogą być drzwi, czas w końcu zbierze swoje żniwo i będzie trzeba je wymienić. Inwestując w wysokiej jakości drzwi, możesz mieć pewność, że wytrzymają one dłużej niż te gorszej jakości.

Wymieniając stare drzwi, możesz chcieć wyrzucić stare drzwi. Zanim jednak to zrobisz, poświęć chwilę na zastanowienie się, w jaki sposób możesz ponownie wykorzystać stare drzwi, aby poprawić swoje środowisko. Oto kilka świetnych pomysłów na upcykling tych starych drzwi.

PÓŁKA NAROŻNA

Przetnij drzwi na środek (od góry do dołu) i zabezpiecz je w rogu. Dodaj trójkątne kawałki drewna, aby stworzyć półki. Możesz dodać tyle, ile chcesz, ale zazwyczaj trzy lub cztery wyglądają najlepiej. Teraz możesz wyeksponować swoje najcenniejsze wspomnienia. Pozostawiając drzwi w oryginalnym stanie, możesz stworzyć motyw rustykalny lub tradycyjny.

Jeśli wyszlifujesz drzwi i przemalujesz je lub poplamisz, możesz je wykończyć, aby dopasować je do wystroju . Rozważ użycie tych półek do wystawienia wazonów, książek, a nawet przypraw i innych przydatnych przedmiotów w kuchni.

drzwi DRE

STOLIK KAWOWY

Istnieje wiele sposobów wykorzystania drzwi do wykonania stołu. Jeśli wolisz, możesz stworzyć jeden duży stół lub kilka mniejszych stolików bocznych. Podobnie jak w przypadku pomysłu na półkę, możesz wybrać wykończenie i kolor, który chcesz.

Możesz zeszlifować drzwi, pomalować je lub poplamić, jeśli chcesz. Możesz przymocować stół do mniejszego litego kawałka drewna lub dołączyć nogi, jeśli wolisz. Niektórzy lubią dodawać drugi stół pod spodem do przechowywania czasopism i innych materiałów do czytania.

Innym popularnym pomysłem jest przymocowanie grubego kawałka szkła na górze starych drzwi, aby uzyskać piękny efekt bez konieczności konserwacji. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz użyć drzwi z kilkoma szklanymi wstawkami. Szkło w górnej części drzwi stworzy płaską powierzchnię, ale nadal będzie miała teksturowany wygląd. Coś sentymentalnego i osobistego.

ZAGŁÓWEK

Zagłówki mogą być dość drogie, ale nie musisz płacić tak wysokiej ceny, jeśli masz stare drzwi. Będziesz musiał wyczyścić, pomalować lub odnowić i przyciąć drzwi do odpowiedniego rozmiaru. Możesz dodać fragment ościeżnicy do górnej części nowego wezgłowia drzwi, aby móc wyświetlać różne przedmioty nad łóżkiem. Upewnij się, że zagłówek jest prawidłowo przymocowany do ściany w kilku miejscach.

DODAJ LUSTRO

Lustra świetnie nadają się do tego, aby pomieszczenie wyglądało na bardziej przestronne, a także są niezwykle praktyczne .

Wystarczy wybrać rozmiar lustra, które chcesz dodać, a następnie odpowiednio przyciąć drzwi. Najlepiej, aby obszar, na który nakładane jest lustro, był idealnie płaski.

Wypaczone powierzchnie mogą powodować zniekształcone odbicia, więc uważaj! Jest to sztuczka, której używają w tych popularnych labiryntach lustrzanych i karnawałowych atrakcjach, która jest ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, gdy sprawdzasz własne odbicie przed wyjściem z domu.

DRZWI PRZESUWNE

Jeśli masz dwa pokoje, które chcesz od siebie oddzielić, ale nie potrzebujesz drzwi zapewniających doskonałe uszczelnienie, możesz użyć swoich drzwi jako drzwi przesuwnych.

Możesz nawet użyć dwóch identycznych drzwi do większego otworu. To dobra wskazówka do dzielenia przestrzeni i definiowania obszarów, takich jak jadalnia i salon. Będziesz musiał przyciąć drzwi na wymiar i zainstalować niezbędny sprzęt, aby przekształcić drzwi w drzwi przesuwne.

RAMKA NA ZDJĘCIA

Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz drzwi z kilkoma mniejszymi panelami z przezroczystego szkła. W razie potrzeby wyczyść i wykończ lub pomaluj drzwi. Wybierz swoje zdjęcia i umieść każde zdjęcie za każdym ze szklanych paneli.

Dodaj cienki kawałek podkładki (sklejki lub czegoś podobnego), aby utrzymać zdjęcia na miejscu i przymocuj nową dużą ramkę na zdjęcia do ściany. Jeśli szklane panele wewnątrz drzwi znajdują się pośrodku, a Twoje zdjęcia się poruszają, możesz przymocować zdjęcia do tylnej płyty za pomocą kleju lub czegoś tymczasowego, takiego jak pinezka. Jeśli martwisz się, że na zdjęciach pojawią się ślady oleju, po prostu je najpierw zalaminuj.